sadsad x
asdasd

Günümüzün Popüler Malzemesi High Gloss

07 Nisan 2021
Günümüzün Popüler Malzemesi High Gloss

High Gloss Nedir, Özellikleri, Kullanım Avantajları Nedir?

High Gloss nedir? High Gloss ne demek?

Parlaklığı 80 gloss üzerinde olan yüzeylere high gloss denir, Türkçe’ de kelime anlamı ‘’yüksek parlaklık’’ demektir. Daha net tanımıyla high gloss, parlak ve pürüzsüz pvc kaplı ahşap yüzeye denir. Glossmax terimi de high gloss kelimesi ile aynı anlamda kullanılır.

High gloss nasıl üretilir?

Dekorasyon ve mobilyalarda parlak paneller üretebilmek için ortaya çıkmış bir üründür. Sunta ya da MDF levha yüzeyine PET, PVC folyo ya da her ikisinin birlikte lamine edilmesi ile elde edilir.

High gloss özellikleri nelerdir?

Yüzey kalitesi cama yakındır, yüksek parlaklığa sahiptir. Aynı zamanda sertliği çok yüksektir ve bu sertliğin ışığı yansıtması, yayması sayesinde, high gloss ürünler ışıklı bir parlaklık verir. Bulundukları mekana ferahlık, aydınlık katar. Adeta ayna efekti gösterirler.

High gloss malzemeler yüksek dayanıklılığa sahiptir, kullanım ömürleri uzun ve bakımları kolaydır. UV ışınları ile sert hale gelen üst tabakaları güneş ışığına dirençlidir, solmazlar. Kimyasallara karşı da dayanıklı bir malzemedir.

Mutfaklarda high gloss kullanımı

High gloss, mutfak dolaplarının kapaklarında çok tercih edilen bir üründür. Çünkü birçok avantaj sağlar. Son yıllarda ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi oldukça popüler bir ürün haline gelmiştir., Birçok farklı renk seçeneği de bulunan high gloss mdf dolaplar, her mutfağa uyum sağlar. Sadece mutfak dolaplarında kullanıldığı gibi, özel imalat mutfak takımlarında da sıklıkla tercih edilir.

Şık ve estetik açıdan çok güzel görüntü verirler. Suya, kimyasallara, neme ve çizilmeye karşı dayanıklıdırlar. High gloss paneller parlak yüzeyleriyle mutfaklara ferahlık verirler. Temizlik ve bakımları çok kolaydır.

Kırmızı ve beyaz renkli high gloss kapakların ağırlıklı olarak tercih edildiği mutfak dolaplarında harika ışık yansımaları ile çok hoş tasarım detayı sunarlar. Özellikle küçük mutfaklarda, dar alanlarda high gloss mutfak dolabı kapakları daha çok tercih edilmelidir, çünkü mutfağı daha büyük, daha ferah gösterirler.

 

High gloss ya da glossmax dolap kullanımının dezavantajı ise, parlak kaplamalı dolapların çok fazla ışık yansıtması nedeniyle, parmak izleri, kir ve çizikler, mat ya da yarı parlak dolaplara nazaran daha fazla fark edilir. Fakat temizliği çok kolay olduğu ve sağladığı avantajlar da çok olduğu için bu genellikle bir problem teşkil etmez.

High gloss kapak temizliği nasıl yapılır?

High gloss kapaklar, yapıları nedeniyle üzerlerinde çok kir barındırmazlar. Parlak ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde ılık bir bezle, kimyasal maddelere gerek olmadan kolayca temizlenebilirler. Bu dolapları temizlerken mikrofiber bir bez kullanılması, üzerinde biriken tozları kolayca toplayacağı için daha doğru olur. Yapılan anket ve araştırmalar sonucunda, high gloss mutfak dolabı kullananların hemen hepsinin yüksek memnuniyete sahip oldukları gözlenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.