Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 8 le produit est affiché.

Ahşap boyasının ne olduğu, nasıl kullanıldığı, siyah, beyaz ve diğer renklerle nasıl boyandığı ve spreylendiği bir yapı elemanı olan ahşabın kullanımıyla ilgili ilk akla gelen sorulardır. Hobi olarak varsayılan ahşap boyama nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap olarak da “Yıpranmış ahşap eşyaları ve el değmemiş ham malzemeleri boya ve farklı malzemelerle yeniden kullanılabilir hale getirmek için yapılan işlem” gösterilebilir. Ahşap boyası fiyatı ahşabın tipine, örneğin su bazlı veya vernikli olmasına, sprey ahşap boya kategorisinde yer almasına göre değişmektedir. Vernikli ahşap boyası da farklı ahşap boya markalarında ve ahşabın boyamasına göre en ucuz şekilde veya farklı fiyatlarda bulunabilir. Tahta boyaları da yeri geldiği zaman ahşap boyası olarak kullanılabilmektedir.

Ahşabın boyanması istenen alanlardan en fazla verimin alınabilmesi adına ilgili yüzeye göre uygun boya seçimi büyük önem arz etmektedir. Ahşap mobilyalar, eşyalar ve yüzeylerin ilgili yapı malzemesine uygun boya türleriyle boyanması hem dekoratif hem de hobi amaçlı olarak yapılabilmektedir. Su bazlı, prime beyaz ve opak ahşap boyaları dış cephelerde ahşap bakımına yönelik koruyucu özellik taşımaktadır. Sanatsal ahşap hobi ürünlerine ek olarak ahşap mobilyaların ve de duvarların kolayca boyanabilmesi de ustaların elini çabuklaştırmaktadır. Ahşap boyası kullanımında, kullanım esnasında veya öncesinde yüzey her nasıl olursa olsun hazırlıkların yapılması, önemli ve kritik püf noktalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece ahşabın boyama işleminden en yüksek verim alınabilir hale gelmektedir.

Ahşap Astarı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ahşap organik bir bileşen olarak yüzeye uygulanan boyayı emme yönünde ilerler. Boyanın emilimi tamamlanmış ürünün kalitesini de artıran veya azaltan bir etmendir. Ahşap astarları, yüzeye boya uygulamasından önce yüzey hazırlık kaplamaları kapsamında değerlendirilmektedir. Ahşaplardaki astarın en temel görevi, farklı ahşap yüzeylere yönelik çeşitli boyaların kullanılmasına gerek olmadan rahatlıkla uygulama yapılmasına yardımcı olmasıdır. Çok yönlü kullanım ve uygulama yetenekleri ile geniş bir ürün yelpazesine gerek olmadan, yalnıza aynı tipte bir boya ve astar kullanarak son derece kaliteli bir bitiş ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Ahşap Boya Markaları
Ahşap boya markaları, ahşap boya fiyatları ve diğer faktörlere göre çeşitlenmektedir. Ahşap boyama boyası , ahşap dekorasyon boyası ve ahşap boya çeşitlerine göre birçok marka piyasada bulunmaktadır. Ahşap masa boyası fiyatlarını etkileyen unsurların başında renk gelmektedir. Örneğin beyaz ahşap boyası fiyatları en çok arananlar arasında olup, tahta boyaları ve ağaç boyası kategorileriyle yarışmaktadır. En kaliteli ahşap boyası sorusuna verilecek cevabımız tabii ki Hemel dış cephe ahşap bakımı boyaları olacaktır. Organik ahşap boyası fiyatları için de boyanın renkli olup olmaması, nerede satıldığı ve yüzey boyası olup olmadığı bilgisi de önemlidir.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.