Amerikan Kapı

11 Mart 2021
Amerikan Kapı

Amerikan Kapı Kullanışlı Mıdır, Hangi Ağaçtan Yapılır?

Amerikan kapı bir mdf türü olan 3.2 mm kalınlıkta HDF den üretilen iki adet kapı yüzeyinin 36 mm kalınlıkta köknar, ladin ve çam ağaçlarından elde edilen boy serenlerle meydana getirilen çerçeveye yapıştırılıp sıcak preste sıkıştırılarak elde edilen kapı çeşididir. Amerikan kapı üretiminde özellikle köknar ağacından tasarım yapılır ve bu nedenle Amerikan kapılar dayanıklı bir yapıya sahiptirler.

Amerikan kapının karkas çerçeve içinde boşta kalan bölümlere kağıt petek gerdirilerek dayanıklılığı arttırılır. Bu kağıt arı peteğine benzer bir şekildedir ve dayanıklılığı çok yüksek olur. Bu şekilde kapı daha güçlü hale gelir ve bütün farklı darbelere karşı sağlam bir mukavemet sunar. Mesela kapıyı tekme atarak kırabilirsiniz fakat yerde duran bir kapının üzerine çıkıp yürüyebileceğiniz kadar basınca dayanıklıdır.

Amerikan kapı, diğer kapı çeşitlerine göre daha uygun fiyatlarla temin edilebilir. Ancak fiyatının uygun olması kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmez, seri üretimden kaynaklı bir fiyat uygunluğu söz konusudur.

Amerikan kapıların hem içe doğru hem de dışa doğru iki yana açılması mümkündür ve Amerikan kapılarda renk seçeneği ve model seçeneği çoktur.

Amerikan kapı temizliği çok pratiktir. Üzerine uygulanmış özel maddenin sayesinde temiz bir bezle temizlenebilir.

 

Amerikan kapılar bulundukları mekanlara şık ve dekoratif bir görünüm verir.  Dilerseniz kişisel tasarım Amerikan kapılar da yaptırabilirsiniz.  Köknardan ağacından gerçekleştirilen dizayn ile birlikte Amerikan panel kapı ilavesi de yapılır, bu da Amerikan kapının daha mukavemetli hale gelmesini sağlar.

Amerikan Kapı Özellikleri

Amerikan kapı özelliklerinin en başında köknar ağacından elde edilen kaliteli malzemesini söyleyebiliriz. Amerikan kapı kullanım ve temizliği kolaydır. Bu özelliklerin dışında zengin bir renk skalası ve model alternatifine ilaveten fiyat olarak da Amerikan kapı fiyatları diğer kapılara göre çok daha uygundur. Kolsuz bir dizayn ile üretilen bu kapıların en büyük avantajlarından biri içe ve dışa doğru düzgün bir biçimde açılabilmeleridir.

Amerikan kapılan kaliteli malzeme yapısının üzerine panel dizaynıyla birlikte çeşitli kaplama malzeme alternatifleri yerleştirilir. Bu işlem kapının daha kaliteli olmasına ve yıllarca problemsiz bir şekilde kullanılmasını sağlar. İlk zamanlarda daha çok mutfaklarda kullanılan ve sade modellere sahip olan Amerikan kapıların, günümüzde camlı olarak tasarım ile de üretilen alternatifleri, şık modelleri de vardır ve evlerin, ofislerin her bölümünde şık ve dayanıklı şekilde kullanılır.

Uygun Fiyatlarla Elde Edilecek Amerikan Kapıları

Amerikan panel kapılar, seri üretimden temin edilmek istenildiğinde çok uygun fiyatlara bulunabilir.

Dizaynının dışında Amerikan kapının kurulum ve montajı da oldukça pratiktir. Çift taraflı açılabilme özelliği, sınırsız model ve renk alternatifleri ile ev ya da iş yerlerindeki dekorasyona ve eşyalara da uyum sağlamaktadır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.