Sıralama seçin
Sadece Stoktakiler
Görünüm
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Ahşap renklendirici

İç ve dış mekanlarda ahşap renklendirme için çok sayıda ahşap renklendirici ürünler bulunuyor. Ahşap, doğal bir madde olduğu ve iyi korunması gerektiği için kullanılacak renklendirici ürünlerin iyi seçilmesi gerekir. Peki ahşap renklendiricileri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Ahşap renklendiricileri nerelerde kullanabiliriz? Ev alanlarında veya endüstriyel alanda kullanılabilecek ahşap renklendirme ürünleri nelerdir? Bunlar hakkında sizin için küçük bir yazı hazırladık. Her alanda olduğu gibi ahşap renklendirme uygulamasında da insan sağlığı için güvenli ve çevre dostu, ağır metaller ve kurşun içermeyen ahşap renklendirici ürünler tercih edilmelidir. Su bazlı bir ahşap renklendirici olması, Oyuncak Güvenliği Standardına uygun olması önemlidir. Böylelikle evinizin kapılarını, balkon korkuluklarınızı vb birçok alanı güvenli bir şekilde renklendirirken, hem kendi sağlığınızı hem de doğayı korumuş olursunuz. Ahşap renklendiricinin bir önemli noktası da içeriğindeki zengin renk pigmentleridir, kullanacağınız ürünün yüksek renk pigmentleri içermesine dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ahşabınızın doğal görüntüsünü korur hem de iyi bir renklendirme sağlamış olursunuz. Ayrıca yarı şeffaf bir renklendirici, ahşap dokusunu ve ahşabın doğal güzelliğini de ortaya çıkarır.

Su Bazlı Ahşap Renklendirici Nerelerde Kullanılır?

Ahşap Renklendiricileri, kapı ve pencere doğramaları, panjurlar, cephe kaplamaları, çitler, pergolalar, balkon korkulukları, çatı saçakları, masif veya lamine parke zeminler, lambriler ve ahşap tavanlar gibi tüm iç/dış mekan ahşaplarında kullanabilirsiniz. Su Bazlı Ahşap Renklendirme nasıl uygulanır? Hemel’ in ürettiği Hickson Decor Dekoratif ve Endüstriyel su bazlı yarı şeffaf ahşap renklendiriciler kullanıma hazırdır, inceltme gerekmez ve fırça, bez ve daldırma yöntemi ile uygulanabilir. Ahşap Renklendirmenin Püf Noktaları Ahşap renklendirici ürün fırça ile uygulandığında, homojen bir görünüm elde etmek ve iz yapma riskini ortadan kaldırmak için fırça ile yüzeydeki renklendirici ahşabın damarları boyunca taranmalıdır. Ayrıca ahşap renklendirici uygularken kat izi oluşmaması için, ürün uygulandıktan sonra rengin kurumasına izin vermeden fazlası bez ile silinmelidir. Bundan dolayı ufak alanlar şeklinde uygulamaya devam edilmelidir. Geniş yüzeylerde ve aşırı sıcak havalarda kurumayı geciktirmek ve olası kat izlerinin önüne geçmek için %2 ila 3 oranında içme suyu eklenebilir. Dış cephe uygulamalarında ahşap detayların suyun akacağı yüzeyde birikme yapmayacağı şekilde tasarlanması ürünün hizmet ömrünü önemli oranda arttırır.

Ahşap Renklendirici çeşitleri ile farklı renkler elde edebilir miyim? Ahşap renklendirici standart renkleri dışında farklı renkler elde etmek için aynı ürünün farklı renklerini karıştırabilir, kendinize özel renk hazırlayabilirsiniz. Su bazlı ahşap renklendirici ile parke rengini değiştirme Parke renginizi, yüzeyindeki cilayı ve varsa zeminde kullanılan renklendiriciyi sistre ile tamamen temizleyerek Hickson Decor Aqua Decorative Colorant’ın istediğiniz rengini uygulayabilirsiniz. Üzerine de Hemel su bazlı parke cilaları uygulayarak değişimi tamamlayabilirsiniz. Ahşap parke renklendirici fiyatları ve parke cilaları için tıklayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.