sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Sadece Stoktakiler
Görünüm
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.


Tik Yağı Nedir?

Tik yağı (Teak Oil), doğal yağlarla formüle edilmiş, özel koruyucu katkı maddeleri ile hazırlanmış ahşabı besleyen ve koruyan yağdır. Tik yağı (Teak yağı) ahşap koruma yağı ya da ahşap bakım ürünü olarak da bilinir. Ahşap ve ahşaptan üretilmiş eşyaları, mobilyaların aşınmasını önlemek ve ömürlerini uzatmak için kullanılır.

Her çeşit ahşap mobilyanın, ahşap döşemelerin, yer döşemelerinin, bank ve diğer oturma gruplarının, havuz kenarlıklarının, gemi, tekne güverteleri, ahşap iskeleler gibi su ile sürekli teması olan malzemelerin, iç ve dış mekanda güneşe ve suya maruz kalan tüm ahşap eşyaların koruma ve bakımları için kullanılan ahşap koruma ve bakım yağıdır. Su geçirmezlik özelliği sayesinde ahşabı suyun aşındırmasına karşı korur ve kullanım ömrünü uzatır.

Ayrıca tik yağı bahçe ve iç mekan mobilyalarında, cilt ile teması olan ve su görmeye meyilli olan ahşaplarda kullanılır. Bunun dışında özellikle ahşap çocuk oyuncaklarında da tik yağı tercih edilir.

 

Tik yağı ne işe yarar, ne için kullanılır?

 

Ahşaba derinlemesine nüfuz ederek bakımını ve korunmasını sağlar, tik yağı ahşabı besler ve canlanmasını sağlar.

 

Tik Yağı Nerelerde Kullanılır?

 

  1.   Ahşap ve türevi malzemelerde.
    2.    Suyla sürekli temasta olan bütün iç ve dış mekan mobilyalarda.
    3.    Yüzme havuzu kenarlıklarında ve havuz merdivenlerinde.
    4.    Teknelerin deniz seviyesi üzerindeki ahşap yüzeylerinde.
  2.   Ahşap oyuncaklarda kullanılır. (EN 71-3) 


Tik yağı ahşabı güneşe, kire ve suya karşı dayanıklı olmasını sağlar. Tik yağının suyu itme özelliğini denemek için ahşabın bir bölümüne tik yağı uygulayıp üzerine su tutabilirsiniz. Tik yağı sürülmüş kısmında su, damlacık damlacık yere dökülecek, tik yağı uygulanmamış kısmında ise ahşap suyu emecektir. Bu nedenle, özellikle havuz kenarlarında, iskelelerde tik yağı uygulanması önerilir. Bunun yanında EN 71-3 (Oyuncak Güvenliği) sertifikasına sahip tik yağı, ahşap çocuk oyuncaklarında da güvenle kullanılabilir. Kısacası; dış ortamda suyla temas haline olan tüm ahşaplar için en etkili ahşap yağı tik yağı olacaktır.

Bahçe masanız mı yıprandı? Bahçe mobilyalarınız grileşti mi? Ahşabınız su emmeye ve grileşmeye mi başladı? Havuz kenarlarınız parlaklığını mı kaybetti? O zaman tik yağı ile ahşaplarınızın yenilenme vakti gelmiş demektir. Özellikle sezonluk mobilyalarda, ahşap bakımı her yıl tekrarlanmalıdır.

Diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi, HEMEL® Teak Oil tik yağı ürünümüzde de insan, hayvan ve çevre sağlığını göz önünde bulundurarak, ağır metal ve kurşun içermeyen, EN 71-3 Oyuncak güvenliği standardına uygun olarak üretim yapmaktayız. Tik yağı kullanıma hazır olup herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek yoktur.

Tik yağı uygulaması pratiktir. Fırça, bez veya rulo ile kolayca Tik yağı uygulaması yapabilirsiniz. En iyi tik yağı hangisi diye soracak olursak Hemel Tik yağı (Teak yağı) öneririz. Hemel tik yağı fiyat bilgisi için tıklayın! Hemel Tik Yağı (Teak Oil) şeffaftır, renksizdir. Renkli bir tik yağı, ahşap bakım ürünü kullanmak isterseniz Hemel Exotic Oil isimli ahşap bakım ürünümüzü inceleyin!

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.