Sıralama seçin
Sadece Stoktakiler
Görünüm
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Deck kelimesinin anlamı, dış ortam parkesi olarak kullanılan ahşap zemin, yer kaplamasıdır. Deck seçimi yaparken dış mekanın sebep olacağı hava şartlarına uyumlu olacak sert ağaçlar tercih sebebi olmalıdır. Decklerin özelliklerini sıralayacak olursak, doğal ağaç, çevreye dost, insan sağlığına uyumlu, hoş görüntü veren, bulunduğu ortama sıcak bir hava katan, kullanım ömrü uzun, dış etkenlere karşı dayanıklı, temizliği ve bakımı kolay, kayganlık oranı az olan zeminlerdir.

Ahşap deck yağı ne işe yarar?

 

Ahşap deck yağı, ahşap zeminlerin, ahşap decklerin üretilirken yüzey boyalarının kalın olmasını, herhangi bir darbe gördüğünde hasar görmemesini, ayrıca ahşabın doğal rengini ortaya çıkarmayı sağlar. Ahşap deck yağlarının tüm ahşap zemin üretimi ve bakımında kullanılması çok önemlidir. Ahşap doğal deck yağı, deck oil uygulandığında deck yüzeyi suya, neme karşı korunmuş olur, ahşabın bozulmasını engeller. Ahşap deck yağı ahşaba su iticilik özelliği kazandırır ayrıca toza, ojeye, alkole buna benzer birçok maddeye karşı kalkan oluşturur. Asitli içeceklerin yanlışlıkla ahşap yüzeye temas ettirilmesinde asitli olan içeceklerden ya da gıdalardan yüzeylerin zarar görmesini engeller. Ahşap deck yağı esnek bir özelliğe sahiptir ahşap sağlam olduğu sürece etkilenmesini önler.

En önemlisi ahşap deck yüzeyini güneş ışınlarına karşı korur.

 

Farklı renk seçenekleri ile renklendirilmiş olan doğal yağlar ile ahşabınızı korurken aynı zamanda dilediğiniz gibi renklendirmiş de olursunuz.

 

Deck olarak adlandırdığımız ahşap zeminlere havuz kenarları, iskeleler, güneşlenme alanları, balkonlar, teraslar, yürüyüş parkurları, oyun alanları, plaj / havuz soyunma odaları, pergola / çardak zeminleri, yat güverteleri, saksı düzenleyiciler ve bahçe mobilyalarını örnek verebiliriz. Özellikle güneşe sürekli maruz kalan ve su ile temas halinde olan decklerin bakımı ve güneş ışınlarına karşı doğal yağ ile korunması kullanım ömrünü uzatır ve ahşabın doğal güzelliğini korumasını sağlar.

 

Hangi ahşap deck yağı, deck boyası kullanılmalıdır?

Piyasada çok çeşitli ahşap deck yağı bulunur, ancak etkili ve güvenli bir sonuç almak isterseniz ağır metal ve kurşun içermeyen, EN 71-3 standardına uygun deck yağı tercih etmelisiniz.

Boyasız/cilasız grileşmiş veya yıpranmış deckleri HEMEL® Deck Restorer ile temizledikten yeniledikten sonra, güneş ışınlarına maruz kalan deck ahşap zeminlerinizi 5 farklı renk seçeneği bulunan HEMEL® Deck Oil deck zeminler için renklendirilmiş doğal yağ ile veya sert ağaç, ThermoWood®, deck zeminler ve bahçe mobilyalarınızı 4 farklı renk seçeneği bulunan HEMEL® Exotic Oil, deck bakımı için renklendirilmiş doğal yağ ile UV ışınlarına karşı ekstra koruma altına alabilirsiniz, ayrıca aşınmış deck yüzeyine bölgesel bakım da yapabilirsiniz, deck boyası olarak da düşünebilirsiniz. Su itici, kıymık oluşumunu azaltan, ahşabı renklendirirken doğal güzelliğini koruyan, film tabakası oluşturmayan deck bakım yağı arıyorsanız Hemel ürünleri sizin için biçilmiş kaftan! Antik çam rengi, ceviz rengi, açık meşe gibi harika renk skalası ve detaylı bilgi için tıklayın!

Deck yağı nasıl uygulanır?

Renklendirilmiş doğal deck yağı, ahşap zeminlere fırça, bez, rulo veya daldırma yöntemleri ile uygulanabilir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.