sadsad x
asdasd

Demonte Nedir, Demonte Mobilya Nasıl Yapılır ?

31 Mart 2021
Demonte Nedir, Demonte Mobilya Nasıl Yapılır ?

Demonte Nedir, Demonte Mobilya Nasıl Yapılır ?

Demonte ne demek?

Demonte, mobilya sektöründe tercih edilen ve takılmaya hazır ürünler için kullanılan bir terimdir.

Demonte mobilya nedir?

Demonte Mobilya, parçaları birleştirilmemiş, kurulum gerektiren, sonrasında tekrar sökülüp takılabilen, buna uygun tasarlanarak üretilen mobilya türüdür. Demonte mobilya günümüzde oldukça yaygındır. Büyük yapı marketlerde, mobilya mağazalarında, özellikle internet üzerinden satış yapan mobilya mağazalarında demonte mobilya üretimi çok görülür. Demonte mobilyalara örnek verecek olursak, demonte masa takımı, demonte gardolap, yatak, montessori kitaplık ve bunlar gibi birçok mobilya çeşidi sayabiliriz. Demonte mobilya nakliye sırasında yerden kazanç sağlarken, satın alan kişi için de mobilya monte etmek, ürün kurulumu yapmak bir eğlence, hobi olabilmektedir. Kimi zaman demonte mobilya alımında ürünün kurulumu ücretsiz olarak alıcıya sunulur, kimi zaman da alıcı demonte ürünü kendisi monte eder. Ancak demonte mobilya alırken ürünü güvenilir mağazadan almaya dikkat etmek gerekir, aksi taktirde ürün ile ilgili bir sorun yaşadığınızda karşınızda destek hizmeti verecek birilerini bulamazsanız maddi manevi zarara uğramanız mümkün. İnternet alışverişi ile bir demonte dolap veya demonte yatak satın aldığınızda, firmanın kargoyu evinize kadar getirmesi sizin için çok iyi olacaktır, alışveriş öncesinde bunu satıcı firma ile teyid etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kargonuz teslim edildiğinde içinde yedek parçaların, tüm malzemelerin eksiksiz ve hasarsız teslim edilip edilmediğini de kontrol etmeniz sonrasında sorun yaşamamanız adına iyi olacaktır. Ürün kurulum kılavuzu da mutlaka demonte ürün satın aldığınızda kutunun içinden çıkması gerekenlerden biridir.

Demonte mobilya almanın avantajları nelerdir? Demonte mobilya fiyatları her zaman daha uygundur çünkü seri üretim ile üretilir, talebe göre üretilen mobilyalara göre fiyat avantajı bulunmaktadır. Demonte mobilyayı bir yerden başka bir yere taşımak gerektiğinde söküp takması mümkün olduğundan sizi rahat ettirecektir. Örneğin ev değişikliği yaptığınızda yatak odanızdaki gardrobu söküp yeni evinizde sağlam bir şekilde yeniden kurabilir ya da kurdurabilirsiniz. Demonte mobilyalarda bir parça hasar gördüğünde sadece o parçayı değiştirerek ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz, tek parça mobilyalarda böyle bir şansınız bulunmamakta, komple mobilyayı yenilemek gerekir. Demonte mobilyayalar çoğunlukla tek parça mobilyalara göre daha hafiftir, kolayca taşıyabilirsiniz, ağır mobilyalar gibi sürüklemek zorunda kalmazsınız. Çocuk odası için montessori kitaplıklar da günümüzde çok popüler hale gelmiştir, çocuğunuzun kendi kitaplığına sahip olması ve kendi boyuna göre kurulması büyük bir avantajdır. Montessori kitaplıklar sağlıklı olması adına genellikle ahşap olarak doğal malzemeden seçilir. Demonte olarak evinize gelen montessori kitaplığı pratik bir şekilde çocuğunuzun boy hizasına göre pratik bir şekilde kurabilirsiniz. Montessori kitaplık kurulumu kolay bir mobilyadır.

Demonte mobilya satın almadan önce mümkünse alacağınız mobilyanın kurulu halini görün ki sonradan hoşunuza gitmeyecek bir ürün ile karşılaşmayın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.