Derz Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır, Derz Kalemi Nedir?

31 Mart 2021
Derz Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır, Derz Kalemi Nedir?

Derz Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır, Derz Kalemi Nedir?

Derz Nedir, Derz Dolgusu Nedir? Derz nedir?

Derz, iki fayans veya iki karonun arasında bulunan boşluğa verilen isimdir. Derz ismi verilen boşluk görsel açıdan hoş durması ayrıca dayanıklılığı arttırması için derz dolgu malzemesi ile doldurulur. Derzlere dolgu malzemesi uygulaması yapılma sebebi dolgu malzemesinin uzun vadeli tutuş bununla birlikte mukavemet sağlamasıdır.

Derz Kalemi

Derz kalemi, sağlam, kırılmamış, çatlamamış ama sadece kirlenmiş rengini kaybetmiş derzlerde kullanılmak için yapılmıştır. Özellikle zamanla üzerinde lekeler siyahlıklar oluşmuş derzlerde derz kalemi uygulamak en iyi tercih olacaktır. Fayans veya seramik aralarında etkin gözle görülür bir temizliği temizlik kimyasalları ile elde edemediğiniz durumlarda derz kalemi kurtarıcınız olacaktır. Derz kalemi, adından da anlaşılacağı gibi kalem şeklindedir, kalemle çizer gibi derzlerin üzerine kullanılır. Derz dolgu kalemi günümüzde derz temizliği ve derz yenileme için kullanılabilecek en pratik çözüm ürünüdür. Derz kalemi mutfak, banyo gibi alanlardaki derzlerde kullanıldığı için suya dayanıklı olarak üretilir. Derz kaleminin beyaz, gri, siyah gibi birçok farklı rengi bulunur.

Derz Kalemi Nasıl Uygulanır?

Derz kalemi antibakteriyel bileşime sahip olup, bu sayede uygulandığı alanda bakteri ve küf oluşumunu önler, son derece hijyenik bir üründür. Derz kaleminin iyi sonuç vermesi içi, uygulanacağı derz alanının kuru ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Bir kalem kullanır gibi derzlerin üzerinden çizilerek geçilir ve kurumaya bırakılır. En az 10-12 dakika beklendikten sonra derzler kullanıma hazır hale gelir.

Derz Tamir Dolgusu

Derz Dolgusu Mutfağınızdaki banyonuzdaki fayans derzleri zamanla temizliğini kaybetti ise ve eskidi ise derz dolgusu ürünü ile derzlerine yeni bir görünüm verebilir ayrıca dayanıklılığını sağlayabilirsiniz. Piyasada derz tamir dolgusu için birçok renk seçeneği de bulunmakta. Derz dolgusunu derz boyası ile birlikte kullanarak derzlerini çok daha iyi bir bakım ile yenileyebilirsiniz.

Derz dolgusu, çatlak, içi boşalmış, hatta kırılmış seramik ve fayans derzlerini eski haline getirmek için tercih edebileceğiniz en iyi üründür. Derz doldurma işlemini profesyonel yardıma ihtiyaç duymadan kendi başınıza evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir de profesyonel kullanım için hazırlanmış derz dolgusu ürünleri vardır ki bunlar daha büyük ambalajlar ile satışa sunulur, profesyonel kullanım için satışa sunulan derz dolguları suyla karıştırılarak kullanılacak şekilde veya kullanıma hazır olarak iki ayrı şekilde üretilir. Derz kazıyıcı, derz malası ve derz klipsi ürünleri, derz kullanımı için ayrıca satılan gerekli malzemelerdir. Derz kazıyıcı eskimiş derz dolgusunu kazımak içindir, derz malası yeni dolguyu alana düzgünce yaymak ve derz klipsi ise derz yüzeyine homojen bir uygulama yapmak amacı ile kullanılır.

Derz Dolgusu Nasıl Yapılır, Nasıl Uygulanır?

Derz dolgusunu tek başınıza kolayca yapabilmeniz için dolgu malzemesinin ucunda gaga ucu denilen özel bir uç bulunur, ayrıca uygulama süngeri de vardır. Derz kazıyıcı ismi verilen alet ile önce evinizdeki eskimiş, hasarlı derz parçaları yerinden sökülür. Doğru bir dolgu uygulaması yapmadan önce doldurulacak derzlerin kuru ve temiz olması çok önemlidir. Tüpteki derz dolgu macununun ucuna uygulama gaga ucunu takıp, derzlere nazikçe sıkmak gerekir. Dolgu macunu kurumadan hemen bir uygulama süngeri veya derz malası ile yüzeye yayılır, fazla kısmı alınır. Kullanıma hazır satılan derz dolgu ürünleri çok kısa bir süre içinde kurur ve kullanıma hazır duruma gelir.

Derz Dolgusu Fiyatları

Derz dolgusu, derz dolgu macunu, derz kalemi gibi bakım ürünlerinin kalite, gramaj ve uygulama şekline göre farklı fiyatları vardır. Profesyonel derz dolgusu ambalaj olarak büyük de olduğundan, standart evde tek başına uygulayabileceğiniz derz dolgularına göre daha yüksek fiyatlıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.