Mantar Önleyici Emprenye

06 Aralık 2021
Mantar Önleyici Emprenye

Mantar Önleyici Emprenye

Ahşap, canlı bir malzeme olduğu için düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Nem ve diğer dış etkenlere maruz kalan ahşap, bir süre sonra mantarlanma, tahta kurdu ya da farklı böceklenme gibi sorunlar yaşayabilir, bu da ahşap malzemenin kullanım ömrünü azaltır. Bunu engellemek için emprenye maddesi kullanmak gereklidir. Mantar önleyici emprenye, iç dış etkenler ve hava şartlarına karşı ahşabı koruyan bir emprenye maddesidir. Ahşap emprenye uygulaması ile koruyarak çürümesini engellemek mümkün. Uygulama miktarı ve şekli, emprenye maddesi kullanım talimatlarındakine uygun yapıldığında ahşap mobilya ya da ahşap dış cephelerinizi uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Emprenye maddesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Su bazlı ahşap emprenye maddesi, kokusuz emprenye olduğu ve aynı zamanda çevre dostu olduğu için tercih edilmelidir. Ağır metal ve kimyasal içermeyen, kullanıma hazır formülü olan emprenye maddesi, iç ve dış mekanlarda kendi başınıza fırça ile uygulayabileceğiniz ahşap koruma uygulaması için uygun olacaktır. Yine Avrupa Normları’na uygun emprenye satın almalısınız.

Ahşap yüzeyleri emprenye uygulaması yaparken aynı zamanda ahşap renklendirme ile ahşabınızı boyamak isterseniz su bazlı renkli emprenye kullanabilir, hem ahşabınızı yenilemiş hem de kütflenmeye, mantarlanmaya karşı koruma altına almış olursunuz.

Emprenye yöntemleri nelerdir?

Fırça ile uygulanan fırçalık emprenye, daldırma emprenye, vakum basınç emprenye olarak farklı emprenye yöntemleri bulunur. Yeni nesil Tanalith emprenye, endüstriyel emprenye olarak en tercih edilen ahşap koruma yöntemidir.

 

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.