sadsad x
asdasd

Pivot Nedir?

13 Nisan 2021
Pivot Nedir?

Pivot nedir, Pivot Pencere nedir, Nerelerde Kullanılır?

Pivot nedir, pivot pencere ne demek?

Pivot pencere, dairesel hareket yeteneğine sahip, 350 dereceye kadar dönebilen modelleri olan yeni nesil penceredir.

Kare, diktörgen ya da yuvarlak şekillerde üretilebilen pivot pencereler, dört mevsim kullanım rahat açılıp temizlenebilir, yüksek hareket kabiliyeti sayesinde evlerde ve iş yerlerinde kolaylık sağlar. Pivot pencere, temizliği en kolay pencere türüdür bu nedenle özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilir. Pivot pencerelerin birçok avantajı bulunur, özel sistemleri sayesinde rüzgar akımı ile iç mekanlarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlarlar, pivot pencere kullanılan mekanlarda optimum seviyede havalandırma yapılır. Isınan havanın yükselmesi sonucu vasistas durumunda sıcak hava üst bölümden dışarı çıkarken aynı anda temiz hava da alt bölümden içeri girer. Pivot pencerelerin bir diğer özelliği de açılış şekilleri bakımından mekanlarda dar alan oluşturmamaları, alanı boğmamaları. Bu nedenle bodrum katlarında, çatı katlarında, koridorlar ve depolarda kullanıma en uygun pencerelerdir, mekanları aydınlatır, ferah gösterir. Çatı penceresi olarak da ismini duyabileceğiniz pivot pencereler, geniş görüş alanı da sağlar.

Pivot pencerelere pivot açılım pencere ve ortadan menteşeli pencere de denir. Pivot açılımlı pencerelerin ahşap, alüminyum ve PVC seçenekleri bulunur. Ahşap pivot pencerelerde istenilen renk ve ağaç türü seçilebilme imkanı vardır. Günümüzde iyi bir laminasyon ve emprenye işlemi ile neme, suya, sert hava koşullarına dirençli ahşap pencereler üretilir. Dikdörtgen, kare ya da daire biçiminde olabilir. Bulundukları yaşam alanlarında gizlilik tercih edenler için pivot pencere en uygun seçenek olacaktır. Tüm bu özellikleri dışında pivot pencereler kompakt yapıları ile mükemmel bir ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlar.

Pivotlar dikey, yatay ve dairesel pivot pencereler olarak üçe ayrılır. İçeriden dışarıdaki manzarayı kesintisiz izlemek, yağmura rağmen pencereyi açık tutmak, kolayca çift taraflı cam temizliği yapabilmek için, kısacası birçok açıdan avantaj sağlamak için pivot pencereler oldukça rağbet gören yeni nesil pencere grubudur. Yuvarlak pencere diye tabir edilen pencere çeşitleri aslında dairesel pivot pencerelerdir. Dikey pivot açılım zemin kat pencereleri, geniş açıklık sağladıklarından, buradan dışarı çıkılabilir, kapı olarak kullanılabilme özelliğine de sahiptir. Dairesel pivot pencere, günlük söylenişi ile yuvarlak pivot pencere, evlere ve ofislere gemi havası verir, estetik bir görüntü oluşturur.

Ev ya da ofis dekorasyonuna uygun olacak şekilde birçok pivot pencere seçenekleri bulunur. Sedir, meşe, ceviz gibi ahşabın tonlarında pencere detayları olduğu gibi, gümüş rengi, altın rengi, füme, beyaz gibi alternatifleri de mevcuttur. Kanat açılımı 360 dereceyi bulabilen, teknoloji harikası olarak tabir edilebilecek bu pencereleri alırken, gerekli testlerden geçmiş, kalite belgeleri olan firmaları tercih etmek uygun olur. Bu nedenle pivot pencere fiyatları ve pivot pencere detayı için iyi bir piyasa araştırması yapılması, en uzun ömürlü, en kaliteli ürüne sahip olmak için doğru bir yöntem olur.


Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.