Yatak Baza Başlık Modelleri, Kullanım Avantajları Nelerdir?

31 Mart 2021
Yatak Baza Başlık Modelleri, Kullanım Avantajları Nelerdir?

Yatak Baza Başlık Modelleri, Kullanım Avantajları Nelerdir?

Baza nedir?

Bazanın tanımı, en yalın şekliyle anlatılmak istenirse, yatakların yer seviyesinden yüksekte durmasını sağlayan ahşap veya metal ile üretilen, üst yüzeyi deri veya kumaşla malzeme ile kaplanmış yatak çerçevesine verilen isimdir. Yatak altlığı olarak da bilinen bazalar, yatakların yerden yükselmesini sağlarken konfor da sunmuş olur. Yüzlerce farklı renk, çeşit ve ebatlarda seçenekleri bulunan baza modelleri ile yatak odanız için ideal baza modeline sahip olabilir ve evinizi şıklaştırmaya başlayabilirsiniz. İşlevsel olarak da kullanım rahatlığı sağlayan baza yataklar, sandıklı bölümleri ile geniş bir saklama depolama alanı sağlar. Baza sandıklarında sık kullanılmayan ya da mevsimlik giyim eşyalarınızı da saklayabilir ve istediğiniz an rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Baza, depolama özelliği açısından oldukça kullanışlı bir mobilya türüdür. Evde sürekli kullanılmayan eşyaların saklanması, depolanması için genellikle bazalı yataklar tercih edilir. Baza genellikle baza başlığı ve yatak ile birlikte takım olarak alınır fakat tek olarak da alınabilmektedir. Dar alanlarda baza kullanmak yerden büyük ölçüce kazanım sağlar. Bazanın üzerine konulan yatak bölümü yukarı kaldırıldığında alt kısmında kocaman bir sandık görevi gören gizli bir bölme vardır ve birçok eşya burada saklanabilir.

Baza modelleri

Tek kişilik baza, çift kişilik baza, yuvarlak baza veya kör baza olarak farklı çeşitlerde üretilir. Kör baza denilen baza modelinde, yatağın alt kısmında depolama alanı mevcut olmaz, tek işlevi yatağı yerden yukarıda tutmaktır. Bu tarz bazalar genellikle otel, yurt, sosyal tesis gibi mekanlarda tercih edilir, evde kullanmak için ideal değildir. Sandıklı baza ise evlerde tercih edilen bazalardır. Kullanılan malzemeye, ebatlarına ve renklerine göre farklı fiyatlarda bazalar ve baza başlık modelleri, çeşitleri bulunur. Özellikle çocuk ve genç odaları için çok eğlenceli baza modelleri ve baza başlık modelleri tasarlanıyor. Çizgi film karakterleri ve figürlü baza başlık modelleri çocuk odalarını eğlenceli hale getiriyor. Çift kişilik baza modelleri arasında ise hem fonksiyonel hem de görsel açıdan çok şık ve aynı zamanda sade baza modelleri ve baza başlık modelleri ile karşılaşıyoruz. Baza başlıklarında kumaş, deri, masif ahşap malzemeler kullanılmakta ve özellikle ahşap baza başlık modelleri evlere değer katmaktadır. Hem görsel açıdan hem de işlevsel açıdan düşünüldüğünde yatak odalarında baza yatak ve baza başlık tercihi her geçen gün daha çok tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Baza fiyatları

Tek kişilik baza fiyatları, çift kişilik baza fiyatları daha önce de belirttiğimiz gibi üretildiği malzemeye, markasına göre değişir. Günümüzde artık mobilya sektöründe ikinci el mobilya satışı da çok revaçtadır. Sıfır tek kişilik baza fiyatları için yeterli olmayanlar, ikinci el tek kişilik baza fiyatları ile tercihlerine göre kaliteli baza ve yatakları uygun fiyata temin etmektedirler.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.