Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 5 le produit est affiché.

Su bazlı emprenye nedir, ahşap emprenyesi nedir ?
Emprenye, özel yöntemlerle ahşabın diri odununa çeşitli kimyasal maddelerin emdirilmesi işlemidir.Emprenye maddeleri içeriğine göre ikiye ayrılır. Su bazlı ve sentetik emprenye.
Su bazlı emprenye maddesi, kokusuz olup, sağlık için güvenlidir.
Su bazlı emprenye maddeleri, ahşapta kurt ve mantarlara, küflenmeye karşı 15 yıla kadar koruyuculuk sağlar.Ahşabı içeriden korur ve çürümesini engeller. Nefes almasını sağlarken, içerideki nemi dışarı atmasını, ömrünün uzamasını sağlar.
Çam gibi yumuşak dokulu ahşaplar emprenye edilebilir. Iroko, teak gibi sert ağaçlar sık dokularından dolayı hem doğal dayanıklılığa sahiptir hem de bu sık dokudan dolayı ürünün nüfuz etmesi mümkün değildir. Bu nedenden dolayı sert ağaçların emprenye edilmesine gerek yoktur.


Ahşap Emprenye nerelerde kullanılır ?
Emprenye işlemi her tür inşaat uygulamaları, cephe kaplaması, bahçe mobilyaları, çit, veranda, pergola, iskele, marina, çocuk oyun alanları, tarım alanları ve benzeri kullanılacak ahşaplar için uygulanır.
Su bazlı emprenyeleme hangi yöntemlerle yapılır ?
Ahşap koruyucular uygulama alanının yüzey genişliğine ve kullanım alanlarına göre fırça, rulo veya genellikle endüstriyel alanda kullanılan daldırma yöntemleriyle uygulanır.
Hemel emprenye maddeleri kullanıma hazırdır, inceltme yapmaya gerek yoktur. En iyi sonucu almak için, emprenye işlemini mutlaka aldığınız ürünün teknik bilgi formlarında belirtilen uygulama yöntem ve miktarlarına uymanızı tavsiye ederiz. Boyalı/vernikli ahşap üzerine emprenyeleme yapılmaz, öncesinde mutlaka zımparalanmalı ve ayrıca ahşap, üzerindeki kir ve tozdan arındırılmalıdır.
Ahşap emprenye uygulamaları hakkında bilgi almak, uygulama videolarını izlemek için tıklayın!

Tercih Edilecek Su Bazlı Emprenye Maddesi Nasıl Olmalıdır ?
Avrupa Normları'na uygunluğu, sağlık açısından güvenli olması tercih sebebi olmalıdır. Emprenye maddelerinin kokusuz olması, içeriğindeki VOC değerinin düşük olması göz önünde bulundurulmalıdır.Hemel, ‘’0’’ VOC değeri olan ve Sağlık Bakanlığı Kurumu Biyosidal Envanterine kayıtlı emprenye maddeleri ve emprenye boyası sunmaktadır.

Emprenye renkleri
Su bazlı ahşap koruyucular (emprenye maddeleri) şeffaf (renksiz), kahverengi emprenye veya yeşil emprenye olarak Hemel tarafından üretilmektedir.Tanalith emprenye, yeni nesil çevre dostu yeşil ve kahverengi seçenekleriyle, su bazlı, kokusuz olarak ahşap emprenye maddeleri arasında öne çıkmaktadır.Zemin seviyesi ve zemin seviyesi üzerinde, boyanarak kullanılacak yumuşak dokulu ahşaplar üzerinde kullanıma uygundur.
Ahşap emprenyeleme yapıldıktan sonra, Hickson Decor Ultra Aqua Wood Stain, su bazlı vernik ile dış hava koşullarına da korumanızı tavsiye ederiz.Yarı şeffaf olan bu su bazlı vernik, ahşaba nefes aldıran, UV ışınlarına karşı koruyan, yüksek performanslı bir üründür, ağır metal ve kurşun içermez.

Su bazlı emprenye fiyatları
Doğa dostu, Avrupa Normları’na uygun, 0 VOC değeri ile içinizin rahat edeceği, kokusuz ahşap koruyucu tüm su bazlı emprenye maddeleri seçenek ve fiyatları için bizi ziyaret edin!Prepared by  T-Soft E-Commerce.