Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 1 le produit est affiché.

Panel kapı boyası nedir?

Panel kapı boyası, tüm panel kapılarda, el becerisine sahip herkes tarafından pratik bir şekilde uygulanabilen bir boyadır. Ahşabın dokusunu ortaya çıkarırken, su bazlı ve kokusuz olması ile de insan sağlığı için güvenli olduğu kadar çevre için de güvenlidir.

Panel kapı boyasının diğer adı Amerikan panel kapı boyası olarak geçer. Amerikan kapıların kaplamalardan oluşan yüzey özelliklerine uygun olarak geliştirilmiştir. En tercih edilen panel kapı boyası, su bazlı panel kapı boyası olmaktadır. Uçucu solvent maddeler içermeyen bu boyalar, renkte sararma yapmaz ve pratik bir şekilde uygulanır. Solvent bazlı panel kapı boyası kapalı alanlarda uygulandığında insan sağlığı için solunması tehlikelidir. Su bazlı panel kapı boyası ise kokusuz olduğu ve uçucu kimyasallar içermediği için, boya kokusundan rahatsız olan kişiler veya astım, alerji gibi solunum yolu rahatsızlığı olan kişilerin çok rahat kullanabileceği panel kapı boyasıdır.

Hangi panel kapı boyası kullanılmalıdır?

Panel kapı boyası kapılar ve tüm ahşap yüzeylere uygulanabilir. Panel kapı boyasının diğer ahşap boyalarından farkı, MDF ve sunta gibi yüzeylere çok iyi yapışmasıdır.

Uygulama kurallarına uyulduğunda çatlama, kabarma ve de soyulma gibi sorunlar olmaz.

En iyi panel kapı boyası Hemel Panel Door Paint, fırça ile uygulanan su bazlı örtücü panel kapı boyası, özel formülü sayesinde yüksek örtücü bir panel kapı boyası olmasına rağmen ahşabın doğal dokusunu gösterir ve tüm doğal güzelliğini ortaya çıkarır. Sarartma yapmaz, darbelere ve kimyasal reaksiyonlara karşı dirençlidir. Panel kapı boyaları beyaz renk başta olmak üzere, deniz kabuğu, krem ve bunun gibi birçok panel kapı boyası renkleri mevcuttur, Hemel’ in ürettiği, fırça veya rulo ile uygulanan su bazlı örtücü panel kapı boyası, zengin panel kapı boyası renk kartelası ile piyasanın önde gelen Amerikan panel kapı boya üreticisidir.

Ahşap panel kapı nasıl boyanır?

Panel kapı boyası oldukça hızlı kuruduğundan uygulama sırasında kapının menteşelerden çıkarılmasına gerek yoktur. Boyama yapılmadan önce kapının tutma kolları ya da tokmak bölümüne boya maskeleme bandı kullanılmalıdır.

Panel kapı aksesuarları maskelendikten sonra boya uygulanacak kapının temiz ve kuru olması gereklidir. Nemli bir bezle temizlendikten sonra tamamen kurutulmalıdır. Panel kapı boyası uygulaması öncesinde tutuculuğu artırmak için yüzeyin ince bir zımpara ile hafifçe aşındırılması önerilir. Zımpara işlemi sonucu oluşan toz tabakası iyice temizlenmelidir. Panel kapı boyası uygulanmaya başlaman önce kullanılacak fırça veya rulonun boya ile doyurulması gerekir. Bu işlem sonrasında rulo veya fırça üzerinde kalan fazla boya, ürün ambalaj kenarına sürtülerek veya uygun bir aparat kullanılarak alınmalıdır.

En iyi sonucu alabilmek için önerilen ilk ve son kat bekleme ve kuruma sürelerine göre beklenmesi çok önemlidir. Çünkü birinci kat kurumadan önce ikinci kat uygulanırsa, boyanın yüzeye güçlü tutunmasını zorlaştırır. Fırça ve rulo izleri gibi istenmeyen sonuçların alınmasına neden olabilir.

Hemel Panel Door Paint, fırça ile uygulanan su bazlı örtücü panel kapı boyası, su bazlı, kokusuz, örtücülüğü çok yüksek bir panel kapı boyası olmakla birlikte, EN 71-3 Oyuncak Güvenliği Standardı ile de insan sağlığı için tehdit oluşturmaz. Hemel su bazlı örtücü panel kapı boyası fiyatları ve panel kapı boyası renkleri için tıklayın!

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.