Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 1 le produit est affiché.

Ahşap tezgahlar ve ahşap mutfak gereçleri özel bir dokusu olan yüzeye sahiplerdir. Bu dokuyu korumak, yenilemek için belirli aralıklarla ahşap tezgah bakımı ve ahşap bakımı yapmak gerekir. Ahşap mutfak eşyalarının temizliği ve bakımı özen gerektirir. Tahta kaşık, tahta spatula, ahşap doğrama tahtası gibi günlük olarak sıkça kullanılan ahşap mutfak malzemelerde bakteri üreyebilir.

Ahşap mutfak tezgahı bakımı ve ahşap mutfak gereçlerinin bakım zamanı geldiği nasıl anlaşılır?

Ahşap bir tezgahın parlak bir yüzeye sahip olması, ayrıca dokunulduğunda pürüzsüz düz, pürüzsüz hissedilmesi gerekir. Bunun dışında yine sağlıklı bir ahşap tezgahın, üzerine su geldiği zaman bu suyu yüzeyinde damlacık halinde bırakması, emmemesi gereklidir. Rengi mat bir görüntüye dönüştüyse ve üzerine su geldiğinde suyu dağıtıyor, damlacıklar halinde yüzeyinde bırakmıyorsa ahşap mutfak tezgahınızın bakım vakti gelmiş olduğunu anlamalısınız.

Ahşap kase, ahşap sunum tahtası, ahşap kesme tahtası ve bunlar gibi birçok diğer ahşap mutfak gerecinin de aynı şekilde düzenli olarak bakımlarının yapılması çok önemlidir. Su ile sürekli temas halinde olmaları, en önemlisi de gıda ile sürekli temas halinde olan ahşap gereçlerin hem kendi sağlığımız hem de ahşabın sağlığı, bakımı için düzenli olarak yağlanması gereklidir.

Ahşap mutfak eşyaları bakımı, ahşap mutfak gereçleri bakımı için hangi ahşap bakım yağını tercih etmeliyiz?

Mutfağımızda bulunan ahşap gereçler ve ahşap tezgah için tabi ki sağlığımıza zarar vermeyen, gıdaya uygun bir ahşap bakım yağı kullanmalıyız. Bunlardan en önemlisi su bazlı bir ahşap bakım ürününü kullanıyor olmamızdır. Solventsiz, solvent içermeyen ahşap bakım yağı, ahşap mutfak gereçleri temizliği ve ahşap mutfak tezgahı bakımı için uygun olacaktır. İnsan sağlığına uygun, zararlı kimyasallar içermeyen, kokusuz bir ahşap bakım yağı tercih edilmelidir. Ahşap mutfak gereçlerinizin bakımı için kullanacağınız ürünün mutlaka LFGB standardına göre gıda ile temasa uygunluğu olmasına dikkat edin.

Mutfağınızda kullandığınız ahşap kesme tahtası, ahşap sunum tahtası gibi tüm ahşap mutfak gereçlerinizde HEMEL® Kitchenware Oil ahşap mutfak gereçleri bakım yağı tercih edebilirsiniz. LFGB standardına göre gıda ile temasa uygunluğu sertifikasına sahip, kokusuz, doğal, gıdaya uyumlu ahşap bakım yağı olduğu için evinizde güvenli bir şekilde bakım yapmış olursunuz. Ayrıca içeriğinde VOC olmayan bir mutfak gereçleri için doğal yağ olduğundan, sağlığınız için tamamen zararsızdır. Bez ile silinerek kolayca uygulanabilen bir ahşap mutfak gereçleri yağıdır. Şeffaftır ve ahşabın doğal dokusunu korur ve canlandırır.

 

HEMEL® Kitchenware Oil ahşap mutfak gereçleri için doğal bakım yağı ile ahşaplarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

 

Ahşap mutfak tezgahı üzerinde bulunan yanık ve çizikler için nasıl bakım yapılır?

 

Ahşap mutfak tezgahı üzerinde oluşan çizilmelerin, yanıkların bakımı pratiktir. Ahşap mutfak tezgahı sıcak bir tencere, ya da üzerine düşen herhangi bir mutfak eşyası yüzünden çizilebilir, üzerinde yanık izi oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ahşap tezgahı hafif bir şekilde zımparalamak, sonrasında bakımı tamamlamak için su bazlı ve kokusuz HEMEL® Kitchenware Oil ahşap mutfak gereçleri için doğal yağ kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.