Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 15 le produit est affiché.

Parke Cilası

Tüm ahşap mobilyalar olduğu gibi, ahşap zemin döşemeleri, ahşap parkeler de evlere değer katar, şık bir görüntü oluşturur. Ancak en iyi lamine parkeyi, masif parkeyi kullansak dahi yıllar içinde parlaklığını kaybeder, rengi solar, eski görüntüsünü yitirir. Doğal bir madde olduğu için iyi bir bakım gerektirir. Parke bakımını, ahşaba uygun, kaliteli bir ahşap parke cilası, laminat parke cilası ile yapmak gerekir. Belirli aralıklarla parkeye sistre ve ahşap parke cila yapıldığı taktirde eski parke cilalama ve ahşap parkeyi koruma işlemleriniz tamamlanmış olacaktır ve zemin ilk günkü gibi tertemiz ve canlı bir görüntüye sahip olacaktır.

Sistre ve cila uygulamaları için doğru ürünler kullanmak isteniyor ise su bazlı parke cilası kullanılmalıdır. Su bazlı parke cilasının diğer cilalardan farkı nedir?

Su bazlı ahşap parke cilası hem sağlıklı hem de çevre dostudur. Su bazlı cilalar daha hızlı kurur ve daha az kokar, kokusuz olan ise en çok tercih edilen parke cilasıdır. Su bazlı parke cilası da kimyasal cilalar kadar etkili olmaktadır. Masif parke ya da laminat parke, kendi rengini ve ahşabın o doğal görüntüsünü korusun istiyorsanız, su bazlı bir parke cilası kullanmanız en doğru tercih olacaktır. Kurumasını tamamladıktan sonra su geçirmeyecek ve çiziklere, aşınmalara karşı da parkenizi koruyacaktır.

Su bazlı parke cilasının görüntüsü temizdir ayrıca uygulamada kullanılan araç gereçler çok rahat bir şekilde suyla temizlenebilmektedir.

Ahşap parke cilalarında uçucu bir madde olan VOC bulunur, cilanın uygulanması sırasında ve daha sonrasında bu bileşik havaya karışır. Su bazlı parke cilası, solvent bazlı parke cilalarına oranla çok daha az VOC içerir ve bu nedenle sağlık için çok daha güvenlidir. Su bazlı parke cilası kokusuz parke cilasıdır. En tanınan ve en tercih edilen parke cilası markaları arasında başta Hemel Home su bazlı kokusuz parke cilası gelir. Hemel su bazlı parke cilası kokusuz olmasının dışında daha uzun ömrü olan, çizilme ve aşınmalara karşı daha dayanıklı bir ciladır. Koruma özelliği daha fazla olmakta birlikte, solvent bazlı parke cilası ile karşılaştırıldığında kokusuzdur ve kansejoren madde içermez. Çocuk sağlığı için uygun, EN 71-3 standardına sahip bir parke cilasıdır. Astım ve alerjik rahatsızlıkları olan insanlar için ayrıca huzurevi gibi yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Hemel Home Su Bazlı Parke Cilası’ nın mat, ultramat ve parlak parke cilası olarak üç ayrı seçeneği bulunur. Su bazlı parke cilası renksizdir ancak parke rengi değiştirmek istiyorsanız cila öncesinde Hickson Decor Aqua Decorative Colorant parke renklendirici ile parkelerinize istediğiniz gibi güzel bir renk verebilir, 4-6 saat sonrasında ise Hemel Home parke cilası ile bakım ve korumasını gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.