Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 1 le produit est affiché.

Bir malzemenin içinden korumak için bünyesine, çeşitli yöntemlerle birlikte belirli kimyasalların emdirilmesine emprenye denir. Emprenye, doğal yapı malzemeleri için uygulanır ve malzemenin ömrünü uzatır.

Koruyucu Taş Emprenye, Koruyucu Taş Cilası Nerelerde Uygulanır?
Koruyucu taş emprenye, çimento, beton, kayrak taşı, tuğla, briket, terrakota gibi cilasız, emici özellikteki doğal taşlar, tarihi eser cilaları için uygulanan emprenye uygulamasıdır. Restorasyon sırasında doğal taş yüzey koruma olarak da isimlendirilir.
Doğal taşlar özellikle suyla sık temas hali, doğru olmayan malzemeler kullanılması ve darbe neticesinde zor lekelere maruz kalabilir. Bu lekelerin oluşmasına engel olarak taşı korumak için doğal taş emprenye edilir.
Koruyucu taş emprenye işlemi, su itici şeffaf taş emprenye maddesi ile dış etkenlere bağlı yosunlaşma, tuz kusması, kireçlenme ve bunun gibi bozulma ve lekelenmelerin önüne geçmektedir.

Hangi Taş Emprenye, Doğal Taş Koruyucu Tercih Edilmeli ? Hangi taş emprenye maddelerini seçmelisiniz?
Taş emprenye maddeleri, uygulandığı taşı güneş ışınlarına karşı korur. Emprenye edilmiş taşın doğal doku ve rengini kaybetmemesi, sararmaması çok önemlidir. Bu nedenle doğal taş koruyucu, diğer adıyla taş emprenye uygulamasında şeffaf, yüzeyde film şeridi oluşturmayan kaliteli, özellikle su bazlı taş emprenye maddesi kullanılması gereklidir.
Dış Cephe restorasyonu sonrası uygulanan koruyucu taş emprenye, yüzeye derinlemesine nüfuz eder ve taşın emici özelliği azalarak kir ve yağ lekelerinin oluşmasına engel olur.
Doğal taş koruyucu Hemel Aqua Stone, su bazlı şeffaf su itici taş emprenye maddesi şeffaftır yüzeyin görünümünü değiştirmez. Su itici taş emprenye uygulaması sonrasında yüzeyde film tabakası oluşturmaz. Doğal taşın içerisine nüfuz ederek yüzeyde bakıldığında ve dokunulduğunda anlaşılmayan bir bariyer oluşturur. Hemel su itici şeffaf taş emprenye film tabakası oluşturmadığı için UV ışınlarından etkilenmez ve ayak sürtmesiyle yüzeyden kalkma yapmaz.
Yüksek su iticiliği olduğu için taşlarda don tahribatına engel olur. Tozumayı önler, taş nefes almaya devam eder. Çevre dostu bir emprenye maddesidir. Aynı zamanda ağır metal ve kurşun içermez, insan sağlığı için de güvenlidir. Kullanıma hazırdır, inceltme gerekmeyen bir taş emprenye olarak üretilmiştir. Hemel su bazlı şeffaf su itici taş emprenye maddesi fiyatları ve detaylı bilgi için tıklayın!

Taş Emprenye Nasıl Uygulanır?
Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru ve daha önceden uygulanmış yüzey koruyuculardan arındırılmış olmalıdır. Taş emprenye maddeleri fırça, rulo püskürtme, boya tabancası ile uygulanabilir. Taş emprenye maddesi, taşın yapısına ve korunacak yüzeye bağlı olarak 1 ila 4 kat arası uygulanır. Hemel Aqua Stone su itici taş emprenye, su itici doğal taş koruyucu 2 kat uygulanır.

Taş Emprenye uygulamasını izlemek için tıklayın!
Hemel Aqua Stone 15 Lt Su İtici Şeffaf Taş Emprenye online satın alın!

Prepared by  T-Soft E-Commerce.