Sélectionnez trier
En stock seulement
Vue
Total 4 le produit est affiché.

Ahşap deck verniği nedir? Ne için kullanılır?

Ahşap deck vernik, ahşap zeminleri sudan korumak, aşınmasını önlemek ve dış etkenlere karşı dayanaklılığını arttırmak için kullanılan sıvı bir çözeltidir. Ahşap deck verniğin en önemli özelliği ise kaymaz yüzey sağlaması, ahşap deck zeminlerde kaymayı önlemesidir. Güneş ışınlarının (UV) zararlı etkilerine karşı da yüksek dirençlidir. Koruyucu katman görevi görür. Ahşap üstüne koruyucu olarak sürülür. Ayrıca uzun süredir kullanılan ahşap decklerin yeniymiş gibi görünmesini sağlar.

Su bazlı deck verniği (Ahşap zemin verniği) özellikleri nedir?

Su bazlı ahşap zemin verniği (deck stain) hem sağlık açısından hem de kullanım açısından iyi olan verniktir.

1. Su bazlı vernik kokusuzdur, ayrıca doğa dostudur. Solvent bazlı vernikte üretimde kullanılan tinerin kokusu ve insan sağlığına zararlı maddeler vardır.
2. Ahşap, su bazlı verniği daha fazla emdiği için su bazlı ahşap vernik doğal bir görünüm verir.
3. Su bazlı deck vernik daha hızlı kurur.
4. Su bazlı deck ahşap zemin verniği içinde daha az VOC değeri bulunduğu için sağlık için daha güvenlidir.

Hangi deck vernik (Ahşap zemin verniği) tercih edilmeli?

İnsan ve çevre sağlığına duyarlı, doğa dostu, ağır metal ve kurşun içermeyen, oyuncak güvenliği sertifikası olan ahşap zemin verniği tercih edilmelidir. Deck verniğin nefes alan bir vernik olması da önemlidir, ahşabın ömrünü uzatır. Deckler, güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde olduğu için güçlü bir UV koruması sağlayan bir vernik tercih etmeniz önemlidir. Ahşap zeminin doğal dokusunu ve görüntüsünü korurken hoş bir deck renklendirmesi de yapmak için yarı şeffaf su bazlı ahşap zemin verniği tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ahşap zeminlere uygulamak için kullanılacak ahşap verniğin kaymaz yüzey özellikli olması çok önemlidir.

Ahşap zemin verniği (Deck verniği, Deck stain) renkleri ve fiyatları

Ahşap vernikleme uygulamasında eğer ahşabın doğal dokusunun kaybolmaması isteniyor ise yarı şeffaf renkli vernik kullanılması gerekir. Ahşap zemin verniklerinin yarı şeffaf renk renkli verniklerin birçok farklı renk seçenekleri bulunur.

Hemel’in su bazlı yarı şeffaf, 4 ayrı renk seçeneği bulunan, mikro tanecikler ile kaymaz HEMEL® Deck Stain ahşap zemin verniği ile iskele, havuz kenarları, marina, yat veya gemi güverteleri, kış bahçeleri, yürüme yolları ve bunun gibi birçok ahşap zemini renklendirirken aynı anda güneşin zararlı ışınlarından ve sudan koruyabilirsiniz. Hemel Deck Stain, dış mekan ahşap dek zeminlerde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş, yüksek UV korumalı, dış hava koşullarına dayanıklı, inceltme gerekmeyen kullanıma hazır, su bazlı ahşap zemin verniğidir.

Hemel Deck Stain Teak ve diğer renk seçeneklerini görmek ve satın almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.