Parke Bakımı & Sistre Cila

19 Nisan 2021
Parke Bakımı & Sistre Cila

Sistre Nedir, Ne İşe Yarar, Parke Bakımı Nasıl Yapılır?

Sistre nedir, ne işe yarar?
Masif parkelerin bakım yapılıp yenilenmesi işlemine sistre denir. Sistre, ahşap yer döşemelerinin zımparalanması, parke aralarında bulunan boşlukların doldurulması ile pürüzsüz yüzey oluşturulması, yenilenmesi işlemine denir.
Doğal ve uzun ömürlü olması ile masif parkeler her zaman kullanışlıdır. Bu parkelerin uzun ömürlü olması ve ilk günkü gibi görünmesi sistre cila işlemleri sayesinde olur. Eskimeye yüz tutmuş, yıpranmış, çizilmiş ve rengi değişmiş olan parkelere sistre işlemi yapmak onları sağlıklı bir şekilde kullanmak için gerekli yöntemdir. Ayrıca sistre uygulaması parke yüzeylerin temizlenip, onarılıp cila işlemine hazır hale getirilmesini sağlar. Yüksek maliyetler ödemeden doğal ağaç parkelerin sıcaklığını ve güzel görüntüsünü korumak için usta ellerden yapılması gerekir.

Sistre makineleri ya da sistre cila makineleri, sistre işlemini gerçekleştiren aletlerdir ancak bu uygulamayı profesyonel kişilerden almak önemlidir, doğru yapılmayan sistre cila, parkeye zarar verir, hatta parkeler kullanılamaz hale gelebilir.
Son teknoloji ile tozutmadan parkeler sistre cila yapılarak yeni görüntüye bürünür. Lamine parke, rabıta parke, ahşap merdivenler, deck parkeler ve diğerleri tozsuz sistre cila teknolojisiyle yepyeni hale gelir ve uzun süre bakıma gerek olmadan kullanılır. Sistre uygulamasını doğru zamanda yapmak da önemlidir, örneğin çok uzun süre çizik kalmış parkelerde kararma ve yosunlaşma meydana gelir. Bu durumda sistre yapılsa dahi parkeler tamamen eski haline dönmez. Bu tarz sorunlar yaşamamak için zamanında müdahele edilmesi gerekir.

Evlere, iş yerlerine şık, sıcak bir görünüm vermesi için lamine parkeler çok tercih edilir, aynı zamanda kaliteli bir lamine parke çok iyi ısı yalıtımı da sağlar. Beton zeminler soğuğu güçlü bir biçimde hapsettiği için lamine parke kullanmak çok iyi bir seçenek olur. Lamine parke maliyetli olur ancak uzun yıllar kullanılacağı göz önünde bulundurulduğunda fiyat performans olarak fazlasıyla tatmin edici olur. Düzenli ve doğru şekilde sistre cila ile bakımı yapılan lamine parkeler bulundukları ortamda harika bir görüntü ve sıcaklık verir. Parkelerin döşenmesi işlemi sonunda üzerlerinde boşluklar kalabilir veya kıymık kalıntıları olabilir. Bunu onarmanın en kolay yolu ise cila uygulamaktır. Sistre makinası ile cila yapmak çok etkili bir sonuç verir.

Parkelere sistre cila yaptırmak için profesyonel sistre firmaları ile görüşülüp, sağlam bir bakım yapıtırılması gerekir. Parke sistre işlemi son teknoloji ile toz olmadan yapılabilir, tozsuz sistre cila büyük bir konfor sağlar. İşlemi yaptırmadan önce sistre m2 fiyatları uygun ama aynı zamanda kaliteli olacak şekilde araştırılıp karar verilmelidir. Sistre makinesi fiyatları model, kalite ve kapasitesine göre değişkenlik gösterir. Sistre yapılacak yüzeye göre de fiyat farklılıkları olur. Sistre cila makineleri sanal ortamda araştırılıp, modelleri, özellikleri incelenebilir, fiyat kıyaslaması yapılabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.