HEMEL

Hemel Wood Oil 2C Mahogany - Ahşap Yağı

Parke ve ahşap mobilyalar için çift komponentli renklendirilmiş doğal yağ
644,90 TL
Ücretsiz Kargo Ücretsiz
Kargo
Hızlı Kargo Hızlı
Kargo
Renk Seçiniz:

MAHOGANY

MAHOGANY
Ambalaj Seçiniz:

0,900 lt

3 lt

0,300 lt

5 Lt. ve üzeri ambalaj çeşitlerini yetkili satıcılarımızdan satın alabilirsiniz
Adet Seçiniz:
Taksit Seçenekleri
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Koşulsuz İade
Taksit Seçenekleri
Axess, Bonus, Maximum, veya World Card sahibiyseniz, web sitemizden yapacağınız alışverişlerde ödemelerinizi ister tek çekimle isterseniz de vade farksız 2, 3 ya da 6 taksit avantajıyla yapabilirsiniz.
Ücretsiz Kargo
250 TL ve üzeri yurtiçi siparişlerinizde kargo ücreti alınmaz. 250 TL’nin altında kalan yurtiçi siparişleriniz için 30,09 TL kargo ücreti yansıtılır.
Hızlı Kargo
Hızlı Kargo seçeneği olan ürünlerin saat 12:00’e kadar verilen siparişleri aynı gün sevk edilir.Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerde sevk yapılmaz.
Koşulsuz İade
Satın aldığınız ürünlerin emniyet bandı sökülmemiş, orjinal ambalaj ve koruyucu kutusunda geri gönderilmesi durumunda, ilk 14 gün içerisinde koşulsuzca iade edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için değişim ve iade prosedürümüzü inceleyiniz.
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Dokuman
 • Uygulama
 • Güvenlik Önlemleri
 • Uygulama Videosu
 • Öneri Kutusu
 • Bilgi
 • Genel Özellikler
  • Tek katta koruma
  • Film tabakası oluşturmaz, ahşabın doğal güzelliğini korur
  • Kolay uygulama
  • Kat izi oluşturmaz
  • Aşınma ve çizilmeye karşı dayanıklı
  • %0 VOC içerir
  • Bölgesel bakım imkanı
  • Kullanıma hazır
  Kullanım Alanları
  • Masif veya lamine parke zeminler
  • Tüm iç mekan masif ve kaplama ahşap yüzeyler
  • Masif veya kaplama masa, sandalye, mutfak tezgahları ve mobilyalar
  Ambalaj Boyutları
  • 0,300 ml. (sertleştirici dahil)
  • 0,900 ml. (sertleştirici dahil)
  • 3 L. (sertleştirici dahil)
  • 15 L.
  İç mekan içindir
  Fırça, bez veya ped makinası
  Önce karıştırınız
  1 Lt ile 1 katta 30 m2
  Pullanmaz  Önemli Not:
  Yukarıda gösterilen renkler meşe üzerine uygulanmış olup gerçeğe yakın olmasına özen gösterilmiştir. Elde edeceğiniz renk ve parlaklık, ahşabın özelliklerine, dokusuna emiciliğine ve ekran ayarlarına göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca, boyanın ne kalınlıkta ve kaç kat sürüldüğü de sonucu etkileyecektir. Gerçek rengi görebilmek için, kullanılacak ahşap üzerinde denenmesi önerilir.

 • Püf Noktaları

   

  YAĞLANMIŞ BEZLERIN KENDİLİĞİNDEN ALEVLENME İHTİMALİ VARDIR. KULLANIM SONRASINDA BEZLER SUYLA TAMAMEN ISLATILDIKTAN SONRA

  ATILMALIDIR.

   

  Uygulama yapılırken ürünün Teknik Bilgi Formu’nda belirtilen uygulama metodu ve miktarlarına uyulmalıdır.

   

  Zemin uygulamalarına önce kenar, süpürgelik gibi kısımlardan başlanmalıdır.

   

  Ürün uygulandıktan sonra beklenen 15 dakikalık süre önemlidir çünkü; bu süre zarfında uygulanan HEMEL Wood Oil 2C ürünü ahşap hücreleri ile kimyasal bağ oluşturarak yüzeye tamamıyla nüfuz eder. Ürün sertleştirici ile birlikte kullanıldığından dolayı 15 dakika geçtikten sonra zaman ilerledikçe yüzeyde kalan fazla ürünü almak gittikçe zorlaşacak ve yüzeyde bir yağ filmi oluşmaya başlayacaktır.

   

  Ürünü dairesel hareketler ile yüzeye uygulayın, bu şekilde uygulama yapıldığında ürün ahşabın damarlarına daha iyi nüfuz edecektir.

   

  Uygulama öncesinde yüzeyi hazırlamak için yaptığınız zımpara işleminde en fazla 150 numara zımpara kullanmanızı öneririz. Özellikle sert ağaç türleri üzerinde yapılan uygulamalarda 150 numara üzerinde zımparalarda ahşap hücre ve gözenekleri ürünün emilmesi için yeteri miktarda açıklığa sahip olamayacaktır.

   

  Ürün ile maksimum metrajda uygulama yapabilmek için ped makinesi ile uygulama yapılmasını tavsiye ederiz. Bu şekilde HEMEL Wood Oil 2C ürünü hem ahşaba daha iyi nüfuz edecek hem de 1 litre ürün ile 50 metrekareye kadar yüzey yağlanabilecektir.

   

  Ürünü sertleştiricisi ile karıştırırken belirtilen %20 oranına dikkat edilmelidir. Bu oranın altında veya üzerinde olan kullanımlarda ürünün yüzey dayanımı farklı şekilde etkilenecektir. Belirtilen bu oranlar yapılan Ar-Ge çalışmalarının ve ahşap konusundaki tecrübelerimizin bir sonucudur.

   

  Kestane, iroko gibi yüksek oranda tanin, yağ ve özsuyu içeren ağaç türlerine yapılacak uygulamalardan önce yüzeyin selülozik tiner ile silinerek kuruyana kadar beklenmesini tavsiye ederiz.

   

  HEMEL Wood Oil 2C ürününün en büyük özelliği bölgesel bakım imkanı sunmasıdır. Bakım yapılmak istendiğinde, çiziğin derinliği çok fazla ise çizik boyunca 180-220 numaralı zımpara ile yoklama zımparası yapılarak talimatlarda belirtildiği şekilde uygulama yapabilirsiniz. Oluşan çizik çok derin değilse yoklama zımparası yapmadan da kullanmış olduğunuz renk ile aynı renkteki ürün ile talimatlara uyarak bakım yapabilirsiniz.

   

  Doğal ve mat görünümü tercih etmiyor ve daha parlak ve pürüzsüz bir yüzey istiyorsanız ürünü 2 kat olarak uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada ilk kat uygulama tamamlandıktan 24 saat sonra katlar arası 180, 220, 320 veya 400 numaralı zımparalar ile tercihinize göre yoklama zımparası yaparak uygulama talimatlarında belirtildiği şekilde 2. katı uygulayabilirsiniz.

   

  Çam vb. yumuşak ağaçlar üzerinde uygulama yapacaksanız ürünü ahşap üzerine dökmeden, bez, fırça vb. materyali ürüne daldırarak uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yumuşak ağaçlar üzerine direkt olarak ürünü dökerek uygulama yapıldığında ahşapların emiciliği yüksek olduğundan ürünün döküldüğü alanda daha fazla emilim olabilmekte ve bundan kaynaklı olarak da yüzeyde renk farklılıkları meydana gelebilmektedir.

   

  Problem ve Çözümler

   

  Uygulamada kullanılan bezin kendiliğinden alev alması

   

  Problemin Sebepleri:

  • Kullanılan bezlerin ıslatılmadan bertaraf edilmesi

   

  Çözüm:

  • Yağ bazlı ürünlerde uygulama yapılırken bez, sünger, keçe vb. ürünler kullanıldığı durumlarda, kullanılan materyallerin özellikle sıcak havalarda kendiliğinden alevlenme ihtimali vardır. Bunun önüne geçmek için kullanım sonrasında yağ ile temas eden bu materyaller su ile tamamen ıslatılmalı ve sonrasında bertaraf edilmelidir.

   

   

  Kullanım sonrası ambalajda kalan sertleştiricinin donması

   

  Problemin sebebi sertleştiricinin hava almasıdır. Ürünün sertleştiricisi hava ile temas ettiğinde yaklaşık 4-6 saat aralığında donmaya başlayacaktır. Uygulamanız tamamlandıktan sonra sertleştiricinin kapağının hava almayacak şekilde kapatıldığından emin olunmalıdır. Ayrıca ambalaj içerisinde çok az miktarda sertleştirici kaldığı durumlarda, sertleştirici üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde daha ufak bir ambalaja transfer edilerek hava ile teması minimuma indirilebilir.

   

   

   

   

   

   

  Karışımı hazırladıktan sonra ürünün donması

   

  Problemin Sebepleri:

  • Ürün A ve B komponentinin kimyasal reaksiyonu sonucunda sertleşmektedir. Bu reaksiyon belirli bir sürede gerçekleşmektedir. Normal şartlar altında HEMEL Wood Oil 2C Part A ve Part B karışımın ömrü yaklaşık 4-6 saattir.

   

  Çözüm:

  • Belirtilen süre zarfında karışım kullanılmalı ve kullanılacak miktar kadar karışım hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Ortam sıcaklığı ve nem değerine göre karışımın ömrü değişebilmektedir.

   

   

  Sıkça Sorulan Sorular

   

  Çift komponentli ürünleri karıştırdıktan sonra ne kadar süre çalışabilirim?

  Çift komponentli parke cilalarını 2 saat, HEMEL Wood Oil 2C ürününü ise 4-6 saat içerisinde tüketmelisiniz. Bundan dolayı sadece kullanacağınız miktarda karışım hazırlayınız.

   

  Eski tip parkeler için hangi ürünü kullanmalıyım?

  Hem doğal görünümlerini bozmamak hem de parkelerinizi korumak istiyorsanız yağ bazlı ve çift komponentli HEMEL Wood Oil 2C ürünümüzü kullanabilirsiniz. Bunun dışında dilediğiniz HEMEL su bazlı parke cilasını kullanabilirsiniz.

   

  Ahşap merdiven yaptırmak istiyorum, üzerine hangi ürününüzü önerirsiniz?

  Dış mekan ahşap merdivenlerinizde HEMEL Deck Oil kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Sezonluk bakım yapmak sizin için sorun değil ise HEMEL Exotic Oil’de uygulayabilirsiniz.

  İç mekan merdivenlerinizde ise su bazlı parke cilalarımızı veya yağ bazlı HEMEL Wood Oil 2C ürünümüzü kullanabilirsiniz.

   

  Doğal yağ ne demektir?

  Petrol türevi yağlar (neft yağı), polimerize yağlar ve doğal yağlar vb. birçok yağ boya ve endüstride kullanılmaktadır. Burada bahsedilen doğal yağlar keten tohumu, tung meyvesi, soya ve pamuk gibi bitkisel ürünlerden elde edilen yağları ifade etmektedir.

   

  Mutfak tezgahlarında kullanabilir miyim?

  Mutfak ve banyo tezgahı gibi devamlı su ile temas ihtimali olan ve gün içerisinde çokça temizlik maddeleri kullanılabilen alanlarda uygulamanın fırça ile yapılmasını veya ürünün 24 saat arayla 2 kat olarak uygulanmasını tavsiye ederiz.

   

  Epoksi içeren kütük masalarda kullanılabilir mi?

  Epoksi içeren kütük masalarda güvenle kullanabilirsiniz böylece hem epoksi yüzeyinin parlamasını sağlayabilir hem de ahşabınızı besleyerek sıvılara karşı koruyabilirsiniz.

  Ayrıca daha önce Wood Oil 2C uygulanmış ve kullanım koşullarına bağlı olarak zamanla eskimiş masalarınıza da Wood Oil 2C ile bakım yapabilirsiniz.

   

 • Uygulama Miktarı:

  • 1 L. yağ ile 1 katta 30 m2 ahşap yüzey yağlanır. (ahşabın cinsine ve uygulama metoduna göre değişiklik gösterir)

  Yüzey Hazırlama:

  • Yüzeyi, tüm kir, yağ ve tozdan arındırın.
  • Ürünü uygulamadan önce selülozik, poliüretan, vb. dolgu veya astar herhangi bir ürün kullanmayın. Zemin uygulamalarında gerekli ise dolgu macunu olarak sistre sonrası çıkan ahşap tozunu ürün ile karıştırarak yüzeydeki tüm boşlukları ve ek yerlerini doldurun. Macun kuruduktan sonra fazla macunu temizleyin

  Ham Ahşap Yüzeyler:

  • Ahşap yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın.Örneğin, doğal bir doku için 80/120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir.
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.
  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Önceden Yağlanmış Ahşap Yüzeyler

  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Eski Boyasız/Cilasız Ahşap Yüzeyler:

  • Yıpranmış/rengi değişmiş yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın.Örneğin, doğal bir doku için 80/120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir.
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.
  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Eski Boyalı/Cilalı Ahşap Yüzeyler:

  • Ürünü boyalı/cilalı yüzeylere doğrudan uygulamayın.
  • Eski boyayı/cilayı yüzeyden sistre makinesi ile tamamen çıkartın.Yüzeyi tüm kir, yağ lekeleri, talaş tozları, eski cila kalıntılarından tamamen arındırın.
  • Yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın. Örneğin, doğal bir doku için 120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.

  Uygulama:

  • Ürün sertleştiricisi ile birlikte çift komponentli olarak kullanılır.
  • Kullanmadan önce ürünü iyice karıştırın ve homojenliğini kontrol edin.
  • Sertleştiriciyi %20 oranında yağa ekleyin ve bir çubuk veya spatula yardımıyla iyice karıştırın. Ölçü kabı kullanacaksanız sertleştiricinin konduğu kabın kuru ve temiz olmasına dikkat edin.
  • Karışımın ömrü 4-6 saattir, bu süre içerisinde uygulama tamamlanmalıdır.
   • El ile Uygulama:
    • Zemin uygulamalarında, ilk önce kenarlara uygulama yapın.
    • Ürünü fırça veya bez ile 5 m²'lik alanlar şeklinde bölgesel olarak uygulayın. Ahşabın yağı emmesi için 15 dakika bekleyin. 15 dakika içerisinde, yağın fazlasını kuruluk hissi elde edene dek yüzeyden bez ile alın.
    • Homojen bir görünüm elde edebilmek için ahşaptaki damarların yönünde uygulama yapın.
   • Makine ile Uygulama:
    • Zemin uygulamalarında, ilk önce kenarlara uygulama yapın.
    • Ürünü ahşap yüzeye yaymak için ped makinesinin kırmızı pedini kullanın.
    • Ürünü, yüzeye veya pedin orta kısmındaki boşluğa yeteri miktarda dökerek 5-10 m²'lik alanlar şeklinde bölgesel olarak uygulayın. Ahşabın yağı emmesi için 15 dakika bekleyin. Daha sonra 15 dakika içerisinde, yağın fazlasını kuruluk hissi elde edene dek ped makinesinin beyaz pedini kullanarak alın.
    • Homojen bir görünüm elde edebilmek için ahşaptaki damarların yönünde uygulama yapın.
    • Uygulama yapılan yüzeye 24 saat sonra basılabilir.
    • Ürünün tam sertleşme süresi 7 gündür.

  Bakım (Daha önce aynı ürün kullanılmış ise):

  • Ahşap yüzeyi tüm kir ve yağdan arındırın.
  • Hemel Hardwax Oil Clear ürününü uygulayınız.

  Genel Talimat:

  • SADECE İÇ MEKAN KULLANIMI İÇİNDİR.
  • HEMEL Wood Oil 2C’yi uygulamadan önce selülozik, poliüretan vb. dolgu veya astar herhangi bir ürün kesinlikle kullanmayın.
  • Uygulamadan sonra ürünün kapağını kapatın.
  • Ürünün genel uygulama sıcaklıkları 15-25°C ve %40-65 bağıl nem aralığındadır.
  • Uygulanacak ahşabın nemi %12’nin altında olmalıdır.
  • Uygulama esnasında ve sonrasında uygulama yapılan alanın kurumasını sağlamak için iyice havalandırın.
  • Ürün hava veya yüzey sıcaklığının 10°C’nin altında olduğu koşullarda uygulanmamalıdır.
  • Zemin amonyak içeren temizlik maddeleriyle temizlenmemelidir.
  • Zemine uygulamadan 24 saat sonra basılmalı, halı sermek veya temizlik yapmak için 7 gün beklenmelidir.
  • Ürün 5°C ile 35°C sıcaklıklar arasında depolanmalıdır.
  • Uygulama sırasında kullanılan araç ve gereçleri sentetik tiner ile temizleyin.
  • YAĞLANMIŞ BEZLERİN KENDİLİĞINDEN ALEVLENME İHTİMALİ VARDIR. KULLANIM SONRASINDA BEZLER SUYLA TAMAMEN ISLATILDIKTAN SONRA ATILMALIDIR.
 • Ahşap Yağı Nedir?
  Ahşap yağı ahşaba nüfuz ederek ahşabın natürel bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ahşap bakım yağının su itme özelliği sayesinde ahşabın çürümesi engellenir. Masif ahşap mobilya, ahşap mutfak tezgahı, ahşap parke, lamine parke gibi sert ahşapların doğal dokusunu koruyarak, ahşaba dokunduğunuz zaman öz dokusunu hissedebilirsiniz. Ahşabı dış etkenlerden korurken doğallığını da muhafaza etmek için ahşap yağı ile bakım yapmak gerekir.

  Ahşap masa, kütük masa, ağaç masa ürünleri adeta ömürlüktür kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir zımpara ve doğal yağ bakımı sonrasında ilk günkü gibi mükemmel görünüme sahip olabilir.

   

  Ahşap Yağı Ne İşe Yarar?
  Ahşap çok şık ve kaliteli bir malzeme olmakla birlikte, ahşabın çok iyi korunması gerekir. Ahşap tezgah, ahşap mobilya ve ahşap parke kullanımında belirli zaman aralıkları ile bakım uygulamazsanız çürüme ve çatlama oluşabilir. Ahşap yağı çürümeyi engellemek için devreye girer ahşabın öz dokusunu kaybetmeden korunmasını sağlar. 

  Ahşap mobilya, ahşap tezgah, ahşap parke bakımı için ahşap yağı
  Balmumu yüzeyli, yağlı yüzeyli veya vaks kaplamalı ahşap mobilyalar, ahşap parke ve ahşap tezgahlar en azından yılda bir kere yağlanmalıdır. Böylelikle eşyaların kuru ve matlaşmış görüntüsü giderilir aynı zamanda eşyalarınız yeni bir görünüm kazanır.

  İç mekan ahşaplar için Hemel grubunun ürettiği, doğal Carnauba mumu ve doğal yağların birleşiminden meydana gelen tek komponentli Hardwax Oil ve çift komponentli, solvent içermeyen ahşap yağı, Hemel Wood Oil 2C ahşap mobilyalarınız ve parkeleriniz için en iyi ahşap bakım yağı seçenekleri olacaktır. Film tabakası oluşturmayan ahşap yağı olmakla birlikte aşınmaya ve çizilmeye karşı da ahşap eşyalarınızı korur.

   

  Ahşap Mobilya Nasıl Temizlenir?

   

  Ahşap cilalanmış ve bitmişse, temiz ve nemli bir bezle temizleyebilirsiniz.  Ahşap temizliği ve ahşap bakımı için kullanacağınız bez yumuşak aynı zamanda hafif nemli bir bez olmalı. Ağaç boyalı ise, ahşabı yumuşak bir ahşap yağı ile temizlemek ve sonrasında nemlendirmek amaçlı ahşap cila uygulaması yapmak gerekir.

   

  Mobilyalarınızın parlaklığını korumak ve suyu iticiliği sağlamak için ahşabı mobilya yağı, balmumu veya cila işlemi önemli uygulamadır. Mobilyalar günlük yıpranma, çatlamayı önlemek için ayda en az bir kez nemlendirin. Kuru görünen yeni veya kullanılmış bir mobilya parçasını da yağlamak isteyebilirsiniz.

  Ahşap mobilya ve ahşap parke, kimyasal temizlik ürünlerinden, kahve, şarap, su gibi sıvılardan korumalısınız. Modern ahşap mobilya az sabunlu hafif nemli bir havlu yardımıyla temizlenebilir. Antika mobilya ise daha narin bir yüzeye sahip olabileceğinden, öncelikle üzerinde ufak bir alanda test yapılması, sonuca göre temizliğe devam edilmesi uygun olacaktır.

  Ahşap tezgah, lamine parke, masif ahşap mobilya üzerine bulaşık ya da sıcak tava, sıcak tencere koymamalısınız.

   

 • Ürün Özellikleri
  Genel Özellikler
  • Tek katta koruma
  • Film tabakası oluşturmaz, ahşabın doğal güzelliğini korur
  • Kolay uygulama
  • Kat izi oluşturmaz
  • Aşınma ve çizilmeye karşı dayanıklı
  • %0 VOC içerir
  • Bölgesel bakım imkanı
  • Kullanıma hazır
  Kullanım Alanları
  • Masif veya lamine parke zeminler
  • Tüm iç mekan masif ve kaplama ahşap yüzeyler
  • Masif veya kaplama masa, sandalye, mutfak tezgahları ve mobilyalar
  Ambalaj Boyutları
  • 0,300 ml. (sertleştirici dahil)
  • 0,900 ml. (sertleştirici dahil)
  • 3 L. (sertleştirici dahil)
  • 15 L.
  İç mekan içindir
  Fırça, bez veya ped makinası
  Önce karıştırınız
  1 Lt ile 1 katta 30 m2
  Pullanmaz  Önemli Not:
  Yukarıda gösterilen renkler meşe üzerine uygulanmış olup gerçeğe yakın olmasına özen gösterilmiştir. Elde edeceğiniz renk ve parlaklık, ahşabın özelliklerine, dokusuna emiciliğine ve ekran ayarlarına göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca, boyanın ne kalınlıkta ve kaç kat sürüldüğü de sonucu etkileyecektir. Gerçek rengi görebilmek için, kullanılacak ahşap üzerinde denenmesi önerilir.

  Ürün Özellikleri
  Kullanım Yeri
  :
  Ahşap Kapı (İç Mekan),Cephe Kaplaması (İç Mekan),Hobi,Kütük Masa,Lambri,Masa,Merdiven,Mobilya,Mutfak Tezgahı,Parke,Sandalye,Sehpa
  Görünüm
  :
  Yarı Şeffaf
  Tip
  :
  Yağ Bazlı
 • Ödeme Seçenekleri
  Genel Özellikler
  • Tek katta koruma
  • Film tabakası oluşturmaz, ahşabın doğal güzelliğini korur
  • Kolay uygulama
  • Kat izi oluşturmaz
  • Aşınma ve çizilmeye karşı dayanıklı
  • %0 VOC içerir
  • Bölgesel bakım imkanı
  • Kullanıma hazır
  Kullanım Alanları
  • Masif veya lamine parke zeminler
  • Tüm iç mekan masif ve kaplama ahşap yüzeyler
  • Masif veya kaplama masa, sandalye, mutfak tezgahları ve mobilyalar
  Ambalaj Boyutları
  • 0,300 ml. (sertleştirici dahil)
  • 0,900 ml. (sertleştirici dahil)
  • 3 L. (sertleştirici dahil)
  • 15 L.
  İç mekan içindir
  Fırça, bez veya ped makinası
  Önce karıştırınız
  1 Lt ile 1 katta 30 m2
  Pullanmaz  Önemli Not:
  Yukarıda gösterilen renkler meşe üzerine uygulanmış olup gerçeğe yakın olmasına özen gösterilmiştir. Elde edeceğiniz renk ve parlaklık, ahşabın özelliklerine, dokusuna emiciliğine ve ekran ayarlarına göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca, boyanın ne kalınlıkta ve kaç kat sürüldüğü de sonucu etkileyecektir. Gerçek rengi görebilmek için, kullanılacak ahşap üzerinde denenmesi önerilir.

  Ürün Özellikleri
  Kullanım Yeri
  :
  Ahşap Kapı (İç Mekan),Cephe Kaplaması (İç Mekan),Hobi,Kütük Masa,Lambri,Masa,Merdiven,Mobilya,Mutfak Tezgahı,Parke,Sandalye,Sehpa
  Görünüm
  :
  Yarı Şeffaf
  Tip
  :
  Yağ Bazlı
 • Yorumlar (0)
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Dokuman
 • Uygulama

  Uygulama Miktarı:

  • 1 L. yağ ile 1 katta 30 m2 ahşap yüzey yağlanır. (ahşabın cinsine ve uygulama metoduna göre değişiklik gösterir)

  Yüzey Hazırlama:

  • Yüzeyi, tüm kir, yağ ve tozdan arındırın.
  • Ürünü uygulamadan önce selülozik, poliüretan, vb. dolgu veya astar herhangi bir ürün kullanmayın. Zemin uygulamalarında gerekli ise dolgu macunu olarak sistre sonrası çıkan ahşap tozunu ürün ile karıştırarak yüzeydeki tüm boşlukları ve ek yerlerini doldurun. Macun kuruduktan sonra fazla macunu temizleyin

  Ham Ahşap Yüzeyler:

  • Ahşap yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın.Örneğin, doğal bir doku için 80/120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir.
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.
  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Önceden Yağlanmış Ahşap Yüzeyler

  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Eski Boyasız/Cilasız Ahşap Yüzeyler:

  • Yıpranmış/rengi değişmiş yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın.Örneğin, doğal bir doku için 80/120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir.
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.
  • Yüzeyi tüm tozdan arındırmak için nemli bir bezle sildikten sonra kuruyana kadar bekleyin.

  Eski Boyalı/Cilalı Ahşap Yüzeyler:

  • Ürünü boyalı/cilalı yüzeylere doğrudan uygulamayın.
  • Eski boyayı/cilayı yüzeyden sistre makinesi ile tamamen çıkartın.Yüzeyi tüm kir, yağ lekeleri, talaş tozları, eski cila kalıntılarından tamamen arındırın.
  • Yüzeyi istenilen görünümüne uygun şekilde zımparalayın. Örneğin, doğal bir doku için 120, daha pürüzsüz bir doku için ise 180-300 no’lu zımpara kullanmanız tavsiye edilir
  • Oluşan tozu elektrik süpürgesi veya vakum ile yüzeyden tamamen alın.

  Uygulama:

  • Ürün sertleştiricisi ile birlikte çift komponentli olarak kullanılır.
  • Kullanmadan önce ürünü iyice karıştırın ve homojenliğini kontrol edin.
  • Sertleştiriciyi %20 oranında yağa ekleyin ve bir çubuk veya spatula yardımıyla iyice karıştırın. Ölçü kabı kullanacaksanız sertleştiricinin konduğu kabın kuru ve temiz olmasına dikkat edin.
  • Karışımın ömrü 4-6 saattir, bu süre içerisinde uygulama tamamlanmalıdır.
   • El ile Uygulama:
    • Zemin uygulamalarında, ilk önce kenarlara uygulama yapın.
    • Ürünü fırça veya bez ile 5 m²'lik alanlar şeklinde bölgesel olarak uygulayın. Ahşabın yağı emmesi için 15 dakika bekleyin. 15 dakika içerisinde, yağın fazlasını kuruluk hissi elde edene dek yüzeyden bez ile alın.
    • Homojen bir görünüm elde edebilmek için ahşaptaki damarların yönünde uygulama yapın.
   • Makine ile Uygulama:
    • Zemin uygulamalarında, ilk önce kenarlara uygulama yapın.
    • Ürünü ahşap yüzeye yaymak için ped makinesinin kırmızı pedini kullanın.
    • Ürünü, yüzeye veya pedin orta kısmındaki boşluğa yeteri miktarda dökerek 5-10 m²'lik alanlar şeklinde bölgesel olarak uygulayın. Ahşabın yağı emmesi için 15 dakika bekleyin. Daha sonra 15 dakika içerisinde, yağın fazlasını kuruluk hissi elde edene dek ped makinesinin beyaz pedini kullanarak alın.
    • Homojen bir görünüm elde edebilmek için ahşaptaki damarların yönünde uygulama yapın.
    • Uygulama yapılan yüzeye 24 saat sonra basılabilir.
    • Ürünün tam sertleşme süresi 7 gündür.

  Bakım (Daha önce aynı ürün kullanılmış ise):

  • Ahşap yüzeyi tüm kir ve yağdan arındırın.
  • Hemel Hardwax Oil Clear ürününü uygulayınız.

  Genel Talimat:

  • SADECE İÇ MEKAN KULLANIMI İÇİNDİR.
  • HEMEL Wood Oil 2C’yi uygulamadan önce selülozik, poliüretan vb. dolgu veya astar herhangi bir ürün kesinlikle kullanmayın.
  • Uygulamadan sonra ürünün kapağını kapatın.
  • Ürünün genel uygulama sıcaklıkları 15-25°C ve %40-65 bağıl nem aralığındadır.
  • Uygulanacak ahşabın nemi %12’nin altında olmalıdır.
  • Uygulama esnasında ve sonrasında uygulama yapılan alanın kurumasını sağlamak için iyice havalandırın.
  • Ürün hava veya yüzey sıcaklığının 10°C’nin altında olduğu koşullarda uygulanmamalıdır.
  • Zemin amonyak içeren temizlik maddeleriyle temizlenmemelidir.
  • Zemine uygulamadan 24 saat sonra basılmalı, halı sermek veya temizlik yapmak için 7 gün beklenmelidir.
  • Ürün 5°C ile 35°C sıcaklıklar arasında depolanmalıdır.
  • Uygulama sırasında kullanılan araç ve gereçleri sentetik tiner ile temizleyin.
 • Güvenlik Önlemleri

  • YAĞLANMIŞ BEZLERİN KENDİLİĞINDEN ALEVLENME İHTİMALİ VARDIR. KULLANIM SONRASINDA BEZLER SUYLA TAMAMEN ISLATILDIKTAN SONRA ATILMALIDIR.
 • Uygulama Videosu
 • Öneri Kutusu
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.